اندازه گیری زاویه تماس قطره آب

زاویه تماس، از طریق اندازه گیری زاویه ای که یک قطره از مایع با سطح جامد ایجاد می کند، بدست می آید و کمیتی برای بیان ترشوندگی (Wettability) سطح جامد به وسیله مایع است. بسته به اینکه اندازه زاویه کوچکتر یا بزرگتر از۹۰˚ باشد سطح جامد آبدوست (Hydrophilic) یا آب گریز (Hydrophobic) است؛ در زاویه صفر سطح کاملا خیس می شود، به عبارت دیگر زاویه ۹۰˚ مرز بین آبدوستی و آب گریزی است.

تعیین آبدوستی و آبگریزی سطوح مختلفی از قبیل:

  • غشاهای پلیمری و سرامیکی
  • سرامیک و کاشی
  • منسوجات و پارچه های پلیمری
  • شیشه و پلیمر
  • فلزات و چوب
  • نانوکامپوزیت های سرامیکی و پلیمری
  • آلیاژها و ایمپلنت های دندانی و استخوانی

ویژگی های تست زاویه تماس:

در این مرکز تست زاویه تماس با بالاترین دقت و کیفیت بر روی انواع مختلفی از سطوح انجام می پذیرد و در سریعترین زمان ممکن نتایج آنالیز اعلام می گردد. در مقایسه با دیگر مراکز ارائه دهنده خذمات ، این مرکز تعرفه بسیار مناسبی برای محققان و پژوهشگران در نظر گرفته است و از نظر کیفیت تصاویر و دقت اندازه گیری ها کاملا رقابت پذیر می باشد.

تعرفه آنالیز برا اساس تعداد نمونه های ارسالی متغیر می باشد که به شرح زیر می باشد:

۱-۲ نمونه: هر عدد ۲۰ هزار تومان

۳-۵ نمونه: هر عدد ۱۶ هزار تومان

۶-۱۰ نمونه: هر عدد ۱۴ هزار تومان

مقادیر ۱۰ نمونه به بالا: هر عدد ۱۲ هزار تومان

شرایط ارسال نمونه برای انجام آنالیز:

نمونه های ارسالی بایستی دارای ابعاد مناسب برای انجام تست باشند معمولا قطعات ۲ در ۳ سانتیمتر کافی می باشد اما اگر نمونه شرایط ویژه ای دارد و قابلیت برش ندارد در مورد نحوه ارسال و انجام انالیز آن تماس گرفته و راهنمایی می گردد. نمونه ها بایستی در کاورهای نایلونی بسته بندی و نامگذاری گردند تا از تاثیر رطوبت و دمای محیطی در امان باشند. همراه نمونه ها شرح مختصری از جنس مواد اطلاعات آبدوستی و یا آبگریزی احتمالی آنها و هر گونه اطلاعاتی که بر روند اندازه گیری مفید می باشد را نوشته و ارسال نمایید. در صورت نیاز به دریافت مجدد نمونه ها با پرداخت هزینه پستی آن، نمونه ها به مشتری بازگردانده می شود.